Milé kolegyně, milí kolegové,

jednou z výhod individuálního členství v Unii podnikových právníků ČR je pracovní i osobní rozvoj, který Vám nabízí zapojení do činnosti sekcí Unie. Přihlaste se do sekce, jejíž oblast zájmu jen Vám nejbližší. Celkem má Unie 6 sekcí pro individuální členy: Civilní právo, Compliance, Energetická, IT a inovace, Pracovněprávní a Veřejné zakázky a hospodářská soutěž.

Díky členství v sekci získáte pravidelný přehled o novinkách v oboru, kontakt s ostatními podnikovými právníky v dané sféře a možnost sdílet praktické zkušenosti. Můžete se účastnit pravidelných vzdělávacích akcí, které jsou zčásti exkluzivně vyčleněny právě pro členy sekcí, a zároveň se tak setkávat s předními odborníky, kteří jsou na přednášky, semináře či workshopy zváni. Zapojte se do diskusí s ostatními firemními právníky nebo se podílejte na činnosti pracovních týmů, které řeší aktuální právní problémy (např. Koronatým, jenž se zabývá právními otázkami spojenými s pandemií a příslušnými opatřeními napříč všemi oblastmi podnikání).

Každá sekce má svého vedoucího a kontaktní osobu za Výkonný výbor UPP ČR. Jejich přehled naleznete pod tímto odkazem: https://www.uppcr.cz/cs/o-unii/sekce/. V případě zájmu o členství v sekci nebo jakýchkoliv dotazů se na ně neváhejte obrátit.

„Členství v UPP ČR s sebou nese několik nesporných výhod, od pocitu sounáležitosti k profesní skupině až k přístupu ke kvalitním přednáškám, zdrojům a sdíleným znalostem kolegů s letitou praxí a odborností. Díky aktivnímu zapojení zároveň sbírám neocenitelné kontakty a vytvářím svoji profesionální síť, která je dle mého klíčem k úspěšné kariéře podnikového právníka," říká Lenka Bídová, Corporate Counsel společnosti GoodData s.r.o.

Jak už od nás také víte, v odborných sekcích UPP ČR dochází ke změnám. Sekce IT a Inovace se spojily a získaly novou vedoucí Terezu Rychtaříkovou: https://bit.ly/3r0Xzj6. Nové vedení má i sekce Veřejné zakázky a hospodářská soutěž. Představení Vladimíra Chrásteckého najdete rovněž v příspěvku na LinkedIn: https://bit.ly/32nkgpC.

Mám radost, že se počet individuálních členů, kteří jsou zapojeni do činnosti sekcí, v uplynulém roce nebývale rozrostl. A těším se, že ani letos tomu nebude jinak a že se s Vámi již brzy uvidíme na některém z dalších setkání vybrané sekce.

S pozdravem

Marie Brejchová, prezidentka Unie podnikových právníků ČR