Lawyers & Business: Mentoring pomáhá podnikovým právníkům k lepší kariéře

6. února 2023

Unie podnikových právníků ČR vloni odstartovala pilotní ročník mentoringového programu. Pomohla tak prvním pěti firemním právníkům, kteří se zapojili jako mentee, na cestě k lepší kariéře. Program se setkal s pozitivní odezvou, a Unie ho proto zopakuje. Nový ročník vyhlásí už letos, píše Lawyers & Business: https://lawyersandbusiness.cz/mentoring-pomaha-podnikovym-pravnikum-k-lepsi-kariere/.


Lawyers & Business: Ekonomická recese vnáší do praxe firemních právníků změny

5. prosince 2022

Ekonomika v útlumu a energetická krize mají vliv nejen na hospodářský chod společností, ale i na činnost jejich právních oddělení. Jak se mění práce podnikových právníků? Které významné faktory nyní zasahují do jejich praxe? Anketu se členy Unie nabídl magazín Lawyers & Business: https://lawyersandbusiness.cz/ekonomicka-recese-vnasi-do-praxe-firemnich-pravniku-zmeny/.


Lawyers & Business: Podnikoví právníci musejí reagovat na měnící se ekonomickou situaci

7. listopadu 2022

Společnosti se musejí přizpůsobovat mnoha novým podmínkám, které vznikají v důsledku vysoké inflace nebo cen energií. Jak v tomto schématu fungují podnikoví právníci? A přibývá jim kvůli měnící se ekonomické situaci nová agenda? Magazín Lawyers & Business se ptal členů Unie: https://lawyersandbusiness.cz/podnikovi-pravnici-museji-reagovat-na-menici-se-ekonomickou-situaci/.


Wolters Kluwer: Nová publikace o kybernetických incidentech pokřtěna

4. října 2022

Na začátku října byla pokřtěna kniha Kybernetický bezpečnostní incident 3D: IT, právo a compliance autorského týmu Františka Nonnemanna, Vlastimila Červeného a Dominika Vítka. Kmotry nové knihy se staly dvě významné osobnosti spojené i s praktickým, každodenním zajišťováním kybernetické bezpečnosti a důsledné aplikace právních předpisů: JUDr. Marie Brejchová, LL.M., prezidentka Unie podnikových právníků ČR, a nestor české kybernetické bezpečnosti, Ing. Aleš Špidla. Více zde: https://www.wolterskluwer.com/cs-cz/news/krest-knihy-o-kybernetickych-incidentech.


Lawyers & Business: Podnikoví právníci roku 2022

3. října 2022

Ocenění Podnikový právník 2022 vyhlašované Unií podnikových právníků ČR si odnáší šest laureátů. Mezi nominovanými v kategorii občanské právo uspěla Šárka Klementová. Jitka Frischholzová si odnesla ocenění v kategorii hospodářská soutěž. V compliance získal ocenění Vladimír Valenta a v kategorii technologického práva Ondřej Kramoliš. V kategorii Perspektiva obstál Vladimír Krasula. A ocenění v kategorii Podniková právní kancelář patří NAKIT – Národní agentuře pro komunikační a informační technologie. Podrobnosti přináší magazín Lawyers & Business: https://lawyersandbusiness.cz/podnikovi-pravnici-roku-2022/.

 

SP Info: Exkluzivně

 

 1. září 2022

 

Unie podnikových právníků ČR pod záštitou SP ČR už pojedenácté oceňovala nejlepší podnikové právníky. Na slavnostním večeru předal viceprezident Svazu František Chaloupecký cenu v kategorii Hospodářská soutěž. Článek najdete v newsletteru Svazu průmyslu a dopravy ČR 34/2022: https://www.spcr.cz/index.php?option=com_acymailing&ctrl=archive&task=view&mailid=927&key=1434ad4f99fa816f0d9295cd4b9d4f8b&subid=13593-ad1ea329b3d459572e196387724d8c37&tmpl=component&acm=13593_927.

 

Ekonom: Podnikoví právníci stoupají na firemních žebříčcích

 

 1. září 2022

 

S rostoucím významem podnikových právníků se mění podoba velkých firem. Ty největší jich zaměstnávají desítky, potřebují je k rozvoji a neobejdou se bez nich při zavádění inovací. Ještě před deseti lety byla i nejpočetnější právnická oddělení často vnímána jako méně důležitá nutnost. Teď do nich management investuje a přibírá své právníky k nejdůležitějším byznysovým rozhodnutím. Článek Alžběty Vejvodové si můžete přečíst i online: https://ekonom.cz/c1-67116720-podnikovi-pravnici-stoupaji-na-firemnich-zebriccich.

 

Ekonom: Firmy stále stojí před volbou, zda dodržovat zákon, či dělat byznys

 

 1. září 2022

 

Podle vítěze soutěže o podnikového právníka roku v oboru technologického práva Ondřeje Kramoliše by dnes legislativci ve firmách bez spolupráce s externími advokáty nemohli existovat. Expert ze softwarové společnosti Avast také objasňuje, že se už neobejdou bez nových technologií, které například umějí číst texty a vyhledávat v nich důležité věci. „Naše práce se přesune k nakládání s informacemi, které nám umělá inteligence připraví. Nějaký prostor pro nás ještě zůstane,“ řekl Kramoliš týdeníku Ekonom: https://ekonom.cz/c1-67116710-firmy-stale-stoji-pred-volbou-zda-dodrzovat-zakon-ci-delat-byznys.

 

Hospodářské noviny: Nejlepší firemní právníci pracují i pro stát – v České poště, Českých drahách či pro NAKIT

 

 1. září 2022

 

Unie podnikových právníků vybírala už pojedenácté nejlepší firemní experty z právnické profese. Na slavnostním večeru v úterý 20. září v pražské Občanské plovárně si převzali ocenění Podnikový právník ti nejúspěšnější v šesti kategoriích, informují Hospodářské noviny: https://archiv.hn.cz/c1-67116680-nejlepsi-firemni-pravnici-pracuji-i-pro-stat-v-ceske-poste-ceskych-drahach-ci-pro-nakit.

 

Advokátní deník: Ocenění Podnikový právník 2022 si odnáší šest nových laureátů

 

 1. září 2022

 

Slavnostní večer 20. září v Občanské plovárně, která je na dohled Právnické fakulty UK – mateřské fakulty některých oceněných, odhalil, kdo si zaslouží titul Podnikový právník 2022. Odnáší si ho celkem šest laureátů. Porotu přesvědčili jak svou všestranností a zájmem o právo, tak kvalitou právního řešení projektů a vysokou specializací v tradičních i nových oborech práva, všímá si Advokátní deník: https://advokatnidenik.cz/2022/09/21/oceneni-podnikovy-pravnik-2022-si-odnasi-sest-novych-laureatu/.

 

Právní prostor: Ocenění Podnikový právník 2022 si odnáší šest laureátů

 

 1. září 2022

 

Slavnostní večer v Občanské plovárně odhalil, kdo si zaslouží ocenění Podnikový právník 2022. Odnáší si ho celkem šest laureátů. Porotu přesvědčili jak svou všestranností a zájmem o právo, tak kvalitou právního řešení projektů a vysokou specializací v tradičních i nových oborech práva. Píše o tom portál Právní prostor: https://www.pravniprostor.cz/aktuality/oceneni-podnikovy-pravnik-2022-si-odnasi-sest-laureatu.

 

Advokátní deník: Už brzy se dozvíme jména nejlepších podnikových právníků

 1. září 2022

Již za pár dnů vyvrcholí jedenáctý ročník projektu Podnikový právník – dne 20. září 2022 se koná v Občanské plovárně slavnostní galavečer, při němž Unie podnikových právníků předá šestici vynikajících expertů a praktiků podnikového práva cenu Podnikový právník 2022. Všímá si toho i Advokátní deník: https://advokatnidenik.cz/2022/09/06/uz-brzy-se-dozvime-jmena-nejlepsich-podnikovych-pravniku/.

  

Právní prostor: Už brzy se dozvíme jména nejlepších podnikových právníků

 1. září 2022

Ocenění Podnikový právník 2022 se bude konat 20. září. Slavnostní večer proběhne v Praze v Občanské plovárně. Unie podnikových právníků ČR na něm vyznamená celkem šest laureátů, kteří uspěli v jednotlivých kategoriích. Píše o tom mediální partner ocenění, portál Právní prostor: https://www.pravniprostor.cz/aktuality/uz-brzy-se-dozvime-jmena-nejlepsich-podnikovych-pravniku.

 

Lawyers & Business: UPP: Compliance je napůl cesty mezi mizérií a dokonalostí

 1. září 2022

Funguje váš compliance program spolehlivě? Co by měl obsahovat, aby byl funkční? A jaké jsou naopak nejčastější chyby, jichž se firmy dopouštějí? Magazín Lawyers & Business se ptal prezidentky Marie Brejchové a Vladimíra Valenty, compliance expertů z Unie podnikových právníků ČR. CMS je pro ně jedno z ústředních témat.

 

Rozhovor si můžete přečíst zde: https://lawyersandbusiness.cz/upp-compliance-je-napul-cesty-mezi-mizerii-a-dokonalosti/.

 

Právní prostor: Rozhovor s Lukášem Krejčím – Přebíhám od jednoho právního oboru ke druhému

 1. července 2022

Lukáš Krejčí, právník a člen managementu společnosti ŠKODA AUTO a.s., získal ocenění Podnikový právník 2021 v kategorii Inovativní právní řešení a v letošním ročníku je členem poroty. Co pro něj ocenění znamená? A kterým inovacím se ve své každodenní praxi věnuje? Přečtěte si celý rozhovor: https://pravniprostor.cz/clanky/ostatni-pravo/rozhovor-mgr-lukas-krejci-prebiham-od-jednoho-pravniho-oboru-ke-druhemu.

 

Právní prostor: Rozhovor s Jitkou Frischholzovou – O právu v železniční dopravě

 1. června 2022

V rámci série rozhovorů s podnikovými právníky přinesl portál Právní prostor rozhovor s Jitkou Frischholzovou. Ředitelka právního odboru společnosti České dráhy, a.s., mimo jiné shrnula, jak uplatnit svá práva při zrušení či zpoždění spoje: https://www.pravniprostor.cz/clanky/ostatni-pravo/rozhovor-jitka-frischholzova-o-pravu-v-zeleznicni-doprave.

 

Lawyers & Business: Unie rozjela mentoringový program pro podnikové právníky

4. července 2022

Unie podnikových právníků připravila vůbec první mentoringový program pro firemní právníky. Je určený všem, kteří jsou na začátku své kariéry, aspirují na manažerskou pozici nebo se chtějí posunout dál. Garantkou programu je Denisa Bellinger, jež je členkou Rady Unie a působí jako Counsel v HP Inc Czech Republic: „Mentoringem, jakož i koučinkem se zabývám mnoho let a působím jako mentor v různých organizacích, interně i v naší společnosti HP. Jsem přesvědčena o tom, že přidaná hodnota pro společnost, mentora i mentee je významná a jedinečná.“ Více v magazínu Lawyers & Business: https://lawyersandbusiness.cz/unie-rozjela-mentoringovy-program-pro-podnikove-pravniky/.

 

Lawyers & Business: Podnikový právník 2022 přilákal více než stovku účastníků

 1. června 2022

100 právníků v sále a další desítky online – to je bilance účasti konference Podnikový právník 2022. Akce se konala 28. dubna v pražských Vršovicích v sídle Pražské energetiky, a.s. Nabídla přednášky předních odborníků na pracovní právo, whistleblowing, elektronické právní jednání nebo zákon o digitálních službách. Podrobnosti si můžete přečíst v reportáži: https://lawyersandbusiness.cz/podnikovy-pravnik-2022-prilakal-vice-nez-stovku-ucastniku/.

 

Lawyers & Business: Děkujeme za ohlasy na Advokátní kanceláře roku 2021

 1. května 2022

Unie podnikových právníků aktuálně sbírá tipy na vlastní ocenění Podnikový právník 2022, jehož nositelé budou oznámeni 20. září na galavečeru v Občanské plovárně. „Nominovat můžete kteréhokoliv podnikového právníka nebo zástupce jiného právnického povolání, které souvisí s podnikovou právní praxí,“ sdělila prezidentka Marie Brejchová. Podrobněji zde: https://lawyersandbusiness.cz/dekujeme-za-ohlasy-na-advokatni-kancelare-roku-2021/.

 

Rádio Z: Rozhovor s Richardem Bačkem o konferenci Podnikový právník

 1. května 2022

Čím se zabývala konference Podnikový právník 2022? Hovořil o tom Richard Baček, hospodář UPP ČR, ve vysílání Rádia Z s moderátorem Martinem Karlíkem: https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6929009131060092930.

 

Lawyers & Business: O Public Relations Unie podnikových právníků

 1. května 2022

O Unii podnikových právníků ČR se říká, že je nejmodernějším a nejprogresivnějším právnickým stavem. Odráží se to i v její komunikaci? Přečtete si rozhovor s prezidentkou Marií Brejchovou a členkou Rady Dominikou Kozákovou: https://lawyersandbusiness.cz/o-public-relations-unie-podnikovych-pravniku/.

 

Lawyers & Business: Konference Podnikový právník 2022: o pracovním právu i whistleblowingu

 1. dubna 2022

Chystá se konference Podnikový právník 2022. Každoroční akce se uskuteční 28. dubna v přednáškovém sále Pražské energetiky. Vystoupí na ní přední právní kapacity. Konference láká na aktuální právní témata a top přednášející. Po dvou letech se opět koná za přímé účasti zájemců. Možnost sledovat online přenos však zůstává. Více v článku: https://lawyersandbusiness.cz/konference-podnikovy-pravnik-2022-o-pracovnim-pravu-i-whistleblowingu/.

 

Info.cz: Máme rády ženskou energii. V podcastu PRÁVNIČKY se sešly Petra Nádr, Marie Talašová a Markéta Chudáčková

 1. března 2022

Petra Nádr, vedoucí českého a slovenského právního oddělení v Plzeňský Prazdroj, členka Unie podnikových právníků ČR, byla hostem podcastu Právničky. Petra je laureátkou ocenění Podnikový právník 2020 v kategorii Perspektiva. V rozhovoru mluvila mimo jiné o tom, kde bere vytrvalost pro mnohdy náročnou právní praxi: https://www.info.cz/video/pravnicky-video/nadr-talasova-chudackova?odemknout=PDESI65G95.

 

Lawyers & Business: Co je nového v Unii podnikových právníků?

 1. března 2022

V magazínu najdete vizitky viceprezidentek UPP ČR Jiřiny Králové a Kláry Novotné a hospodáře Unie Richarda Bačka. Členové Unie se představují na stránkách Lawyers & Business: https://lawyersandbusiness.cz/co-je-noveho-v-unii-podnikovych-pravniku-2/.

 

Právní prostor: Rozhovor s Antonínem Havlíkem – Podnikový právník? Práce s palcem na tepu hospodářství

 1. února 2022

Antonín Havlík je právníkem v Generali Česká pojišťovna a.s., a také zprostředkovatelem a rozhodcem pro řešení kolektivních sporů podle zákona o kolektivním vyjednávání. Jako expert na pracovní právo vede v Unii podnikových právníků ČR sekci Pracovněprávní. V příslušné kategorii získal ocenění v anketě Právník roku 2012. Rozhovor s ním vedla Klára Rücklová: https://www.pravniprostor.cz/clanky/pracovni-pravo/rozhovor-antonin-havlik-podnikovy-pravnik-prace-s-palcem-na-tepu-provozu.

 

Lawyers & Business: Co je nového v Unii podnikových právníků?

7. února 2022

V prvním letošním vydání časopisu Lawyers & Business najdete článek o Unii podnikových právníků ČR. Představují se v něm hned tři reprezentantky Výkonného výboru – prezidentka Marie Brejchová a viceprezidentky Ivana Fára a Jitka Hlaváčková. Hovoří o novinkách v Unii, jejích cílech a dalších tématech, která se podnikových právníků týkají.

Článek je dostupný jak v tištěné verzi časopisu, tak na webových stránkách: https://lawyersandbusiness.cz/co-je-noveho-v-unii-podnikovych-pravniku/.

 

Lawyers & Business: Z podnikových právníků se stávají strategičtí manažeři

 1. října 2021

Unie podnikových právníků letos chytla druhý dech. Jak totiž zaznívá v rozhovoru s její prezidentkou Marií Brejchovou a viceprezidentkami Ivanou Fárou a Klárou Novotnou „ti zkušení dál předávají své know-how a zároveň dávají prostor mladším kolegům, kteří se nebojí přinášet nové myšlenky a nápady týkající se chodu Unie“. Ptal se šéfredaktor Jan Januš: https://lawyersandbusiness.cz/z-podnikovych-pravniku-se-stavaji-strategicti-manazeri/.

 

Hospodářské noviny: Nejlepší firemní právníky má Coca-Cola, podle porotkyně je to tým do mimořádných situací

 1. října 2021

Vybrat nejlepší firemní experty z právnické profese byl už podesáté úkol pro Unii podnikových právníků ČR. Zatímco loňský ročník se v důsledku pandemických opatření odehrával v komorním duchu a pod širým nebem, tentokrát vítěze unie vyhlásila během čtvrtečního galavečera na pražské Občanské plovárně. Vybírala z 58 nominací, v nichž převažovaly ženy, píše Martin Drtina v Hospodářských novinách: https://archiv.hn.cz/c7-66980570-13bmkd-5eb45cbd78c2c3f.

 

Na začátek stránky

Kliknutím na tlačítko "Povolit všechny cookies" nám umožníte použití cookies pro analytické a marketingové účely. Kliknutím na odkaz "Podrobné nastavení" máte možnost si cookies nastavit podle sebe a případně vybrat souhlas k těm typům cookies, které nejsou nezbytné pro fungování webu.

Podrobné nastavení