Lawyers & Business: Popov: Podnikoví právníci jako vlajkonoši v IT a technologiích

       5. února 2024

Simeon Popov nedávno obdržel ocenění Podnikový právník 2023 v kategorii IT a technologické právo. Domnívá se, že podnikoví právníci by v tomto dynamickém prostředí měli zastávat roli vlajkonošů. Současně v rozhovoru upozorňuje na nutnost diskutovat právní úpravu v oblasti energetiky a rychleji přijímat legislativu.

Odkaz na celý článek: https://lawyersandbusiness.cz/podnikovi-pravnici-jako-vlajkonosi-v-oblasti-it-a-technologii/

 

 

Lawyers & Business: Práce v médiích je zajímavá a platí to i pro právníka

 

 1. prosince 2023

 

Vladan Rámiš patří k nejzkušenějším podnikovým právníkům a je ztělesněním slova věrnost. Více než 22 let pracuje v právním úseku mediální skupiny MAFRA. Nyní získal ocenění Podnikový právník v kategorii compliance, které uděluje Unie podnikových právníků ČR. Co nového se v této oblasti děje v mediálním právu? A jaké plány má Vladan Rámiš se Spolkem pro ochranu osobních údajů? To prozrazuje v partnerském rozhovoru.

Odkaz na celý článek: https://lawyersandbusiness.cz/prace-v-mediich-je-zajimava-a-plati-to-i-pro-pravnika/ 

 

#Prvních100let: Říct, že jste exekutor, není lehké. Jako firemní právník zase můžete být dál od lidských osudů

 

 1. listopadu 2023

 

Některé právnické profese mají blíže k lidem, jiné mají jistější byznys a další nabízejí velkou flexibilitu. Zajímavé je, jak se vidí navzájem. Odpovědi na tuto otázku přinesla unikátní diskuze osmi představitelek čtyř právnických profesí, která se uskutečnila během Noci fakulty na Právnické fakultě Univerzity Karlovy.

Odkaz na celý článek: https://www.prvnich100let.cz/post/%C5%99%C3%ADct-%C5%BEe-jste-exekutor-nen%C3%AD-lehk%C3%A9-ale-jako-podnikov%C3%BD-pr%C3%A1vn%C3%ADk-nepotk%C3%A1te-lidsk%C3%A9-p%C5%99%C3%ADb%C4%9Bhy

Advokátní deník: Na 7. ročníku festivalu Noc fakulty vystoupí 13 výjimečných žen – právniček

 

 1. listopadu 2023

 

Festival Noc Fakulty a projekt #PRVNÍCH100LET spojily síly a připravily unikátní panelovou debatu, v níž vystoupí výjimečné ženy českého právního světa. Unie je partnerem festivalu.

Odkaz na celý článek: https://advokatnidenik.cz/2023/11/13/na-7-rocniku-festivalu-noc-fakulty-vystoupi-13-vyjimecnych-zen-pravnicek/ 

 

Advokátní deník: Expertní skupina v čele s K. Šimkou navrhne témata Sjezdu českých právníků

 

 1. listopadu 2023

 

Dne 3. listopadu 2023 se na pražské právnické fakultě konalo zasedání Sjezdového výboru Druhého sjezdu českých právníků, který by se měl konat 15. a 16. května 2025 v Praze. V průběhu jednání podepsali reprezentanti subjektů, které jsou ve Sjezdovém výboru zastoupeny – tedy České advokátní komory, Notářské komory, Exekutorské komory, Soudcovské unie, Unie státních zástupců, Unie podnikových právníků, Asociace právnických fakult a Jednoty českých právníků – memorandum, v němž se zavázali ke spolupráci při přípravě sjezdu.

Odkaz na celý článek: https://advokatnidenik.cz/2023/11/07/temata-2-sjezdu-ceskych-pravniku-navrhne-expertni-skupina-v-cele-s-k-simkou/ 

 

epravo.cz: 10 otázek pro ... Jitku Hlaváčkovou

 

 1. října 2023

 

JUDr. Jitka Hlaváčková pracovala jako podnikový právník a personalista v národních i v nadnárodních společnostech, v různých oborech. Od ledna 2012 je zaměstnána ve Svazu průmyslu a dopravy České republiky, kde se věnovala zejména pracovnímu právu a trhu práce. Nyní zastává pozici právníka a poradce generální ředitelky. Je dlouholetou členkou Unie podnikových právníků ČR, kde do letošního roku vykonávala funkci viceprezidentky. Je gestorkou sekce pracovněprávní a civilního práva.

Odkaz na celý článek: https://www.epravo.cz/top/clanky/10-otazek-pro-jitku-hlavackovou-116637.html 

 

Týdeník Ekonom: Podnikové právo získalo renomé, interní právníky si pořizuje stále více firem

 

 1. září 2023

 

Stále více českých firem si uvědomuje, že bez interního právníka, či dokonce celého právního týmu v silně regulované době podnikat nejde. I proto na vyhlášení ocenění Podnikový právník 2023, které se uskutečnilo v minulém týdnu v pražské Občanské plovárně, opakovaně zaznívalo: „Vybudoval či vybudovala právní tým od nuly.“ Profese dlouho vnímaná jako druhořadá například pro právničky po mateřské dovolené nebo pro ty, kterým se v jiných právních oborech nedařilo, v posledních letech získala prestiž a renomé.

Odkaz na celý článek: https://ekonom.cz/c1-67245390-podnikove-pravo-ziskalo-renome-interni-pravniky-si-porizuje-stale-vice-firem 

 

Týdeník Ekonom: Simeon Popov: Energetické právo zaspalo. Teď na to všichni doplácíme

 

 1. září 2023

 

Česko a ani Evropa nevyužily dostatečně předchozí desetileté období klidu na energetických trzích. Krize a skokový nárůst cen energií toho byly logickým důsledkem. Teď musíme legislativní zpoždění dohnat, míní Simeon Popov, právník ve společnosti Siemens Energy a laureát ocenění za IT a technologické právo v soutěži Podnikový právník 2023.

Odkaz na celý článek: https://ekonom.cz/c1-67245380-energeticke-pravo-zaspalo-ted-na-to-vsichni-doplacime 

 

Lawyers & Business: O compliance i tam, kde bychom ani toto téma nečekali

 

 1. září 2023

 

Lawyers & Business vydává svůj druhý letošní speciál, a to Compliance 2023/2024. Whistleblowing je obrovským a aktuálním tématem, a tak ho logicky probíráme rovněž s Vladimírem Valentou, jenž má compliance na starosti v rámci Unie podnikových právníků a této oblasti se věnuje také v rámci České pošty, kde působí. Své rozbory tohoto tématu přidávají taktéž Markéta Deimelová z Taylor Wessing a Barbora Blahutová a Lukáš Vajda ze Sniehotta Vajda Legal. Zvláště ti pak upozorňují na klíčové nedostatky, které podle nich zákon má.

Odkaz na celý článek: https://lawyersandbusiness.cz/o-compliance-i-tam-kde-bychom-ani-toto-tema-necekali/

 

Info.cz: Pět událostí na trhu právních služeb, které by vám neměly uniknout

 

 1. září 2023

 

Unie podnikových právníků vyhlásila výsledky již 12. ročníku ocenění Podnikový právník, které převzalo celkem šest laureátů. V kategorii podniková právní kancelář zvítězily hned dva týmy: T-Mobile Czech Republic pod vedením Vladimíry Chlandové a Innogy pod vedením Josefa Bendy. V kategorii občanské právo uspěla Monika Potěšilová ze společnosti Notino. Vladan Rámiš z právního úseku mediální skupiny Mafra je Podnikovým právníkem 2023 v kategorii compliance. Mezi mladými právníky do 40 let, jimž je určena kategorie Perspektiva, zabodovala Kristýna Tranová z IT společnosti JetBrains. A ocenění v kategorii IT a technologické právo si odnesl Simeon Popov ze společnosti Siemens Energy. 

Odkaz na celý článek: https://www.info.cz/pravo/advokacie/pet-udalosti-na-trhu-pravnich-sluzeb-ktere-by-vam-nemely-uniknout-c88534e0-3758-4400-a038-4979d40c84eb 

 

Hospodářské noviny: Nejlepší podnikoví právníci převzali ocenění

 

 1. září 2023

 

Unie podnikových právníků vybírala už podvanácté nejlepší firemní experty z právnické profese. Na slavnostním večeru ve středu 13. září v pražské Občanské plovárně si převzalo ocenění Podnikový právník celkem šest laureátů v pěti kategoriích. „Odborná porota vybírala ze 119 nominací. Je vidět, že naše profese se může pochlubit velkým množstvím prvotřídních odborníků i mladých perspektivních nadějí. Z toho mám velkou radost. Všem laureátům gratuluji,“ prohlásila Marie Brejchová, prezidentka Unie podnikových právníků ČR a současně předsedkyně poroty.

Odkaz na celý článek: https://archiv.hn.cz/c1-67243370-nejlepsi-podnikovi-pravnici-prevzali-oceneni 

 

Lawyers & Business: Podnikoví právníci se mají kým chlubit. S výběrem ústavních soudců je to horší

 

 1. září 2023

 

Advokacie a právo pohledem Jana Januše – Unie podnikových právníků je ve skvělé kondici, o čemž svědčí i aktuální výsledky ocenění Podnikový právník. Naopak nominační proces kandidátů na ústavní soudce čím dál výrazněji zavání fraškou, a to zejména vinou některých médií, které se honí za „senzací“, i nestřídmostí ve vyjadřování určitých advokátů na sociální síti X.

Odkaz na celý článek: https://lawyersandbusiness.cz/podnikovi-pravnici-se-maji-kym-chlubit-s-vyberem-ustavnich-soudcu-je-to-horsi/ 

 

Advokátní deník: Ocenění Podnikový právník 2023 převzalo šest laureátů

 

 1. září 2023

 

Toto ocenění udělovala Unie podnikových právníků již podvanácté. V kategorii Podniková právní kancelář získaly ocenění hned dva týmy: T-Mobile Czech Republic a innogy. V kategorii Občanské právo uspěla Mgr. Ing. Monika Potěšilová. JUDr. Vladan Rámiš, Ph.D.,  je Podnikovým právníkem 2023 v kategorii Compliance. Mezi mladými právníky do 40 let, jimž je určena kategorie Perspektiva, zabodovala Mgr. Kristýna Tranová. A ocenění v kategorii IT a technologické právo si odnesl Mgr. Simeon Popov, MBA, LL.D.

Odkaz na celý článek: https://advokatnidenik.cz/2023/09/14/oceneni-podnikovy-pravnik-2023-prevzalo-sest-laureatu/ 

 

Právní prostor: Ocenění Podnikový právník 2023 převzalo šest laureátů

 

 1. září 2023

 

Unie podnikových právníků ČR dnes udělila ocenění Podnikový právník 2023. Převzalo ho celkem šest laureátů.Ocenění v kategorii podniková právní kancelář získaly hned dva týmy: T-Mobile Czech Republic a innogy. V kategorii občanské právo uspěla Monika Potěšilová. Vladan Rámiš je Podnikovým právníkem 2023 v kategorii compliance. Mezi mladými právníky do 40 let, jimž je určena kategorie Perspektiva, zabodovala Kristýna Tranová. A ocenění v kategorii IT a technologické právo si odnesl Simeon Popov.

Odkaz na celý článek: https://www.pravniprostor.cz/aktuality/oceneni-podnikovy-pravnik-2023-prevzalo-sest-laureatu 

 

Právní prostor: Už za týden proběhne vyhlášení držitelů ocenění Podnikový právník 2023

 

 1. září

 

Ve středu 13. září se uskuteční galavečer spojený s předáváním ocenění Podnikový právník 2023. Konat se bude opět v Praze v Občanské plovárně. Unie podnikových právníků ČR vyznamená laureáty, kteří uspěli v celkem 5 kategoriích: občanské právo, compliance, IT & technologické právo, perspektiva pro právníky mladší 40 let a podniková právní kancelář. 

Odkaz na celý článek: https://www.pravniprostor.cz/aktuality/uz-za-tyden-probehne-vyhlaseni-drzitelu-oceneni-podnikovy-pravnik-2023 

 

Lawyers & Business: Unie vyhlašuje nový ročník ocenění Podnikový právník

 

 1. června 2023

 

Unie podnikových právníků vyhlásila 12. ročník ocenění Podnikový právník. Nominace otevírá v celkem 5 kategoriích, a to za mediálního partnerství Lawyers & Business. „Kandidovat může každý právník z podnikové právní praxe. Kromě toho vítáme tipy na další vynikající právníky, jejichž činnost má na život podnikových právníků dopad, ať už přímý, nebo nepřímý. O ocenění se také mohou ucházet kolegové z legislativní nebo akademické praxe,” vysvětluje prezidentka Unie Marie Brejchová.

Odkaz na celý článek: https://lawyersandbusiness.cz/unie-vyhlasuje-novy-rocnik-oceneni-podnikovy-pravnik/ 

 

Lawyers & Business: Unii podnikových právníků je 33 let, má nové vedení

 

 1. června 2023

 

Prezidentkou Unie podnikových právníků se opět stala Marie Brejchová. Načíná tak svůj devátý mandát a vede Unii do další etapy. Konkrétně už do 34. ročníku, protože Unie právě oslavila Kristova léta. Výročí spolku bylo příležitostí k oslavám i k uspořádání výroční konference Podnikový právník 2023.

Odkaz na celý článek: https://lawyersandbusiness.cz/unii-podnikovych-pravniku-je-33-let-ma-nove-vedeni/

 

Advokátní deník: Unie podnikových právníků vyhlašuje další ročník ocenění Podnikový právník

 

 1. května 2023

 

Poslední květnový den zvolila Unie podnikových právníků na odstartování 12. ročníku ocenění Podnikový právník 2023. Nejlepší právníky z podnikové právní praxe v celkem pěti kategoriích – občanské právo, podniková právní kancelář, IT a technologické právo, compliance a perspektiva – lze volit až do 21. června.

Odkaz na celý článek: https://advokatnidenik.cz/2023/05/31/unie-podnikovych-pravniku-vyhlasuje-dalsi-rocnik-oceneni-podnikovy-pravnik/ 

 

Advokátní deník: Jitka Hlaváčková: Ocenění beru jako uznání práce nás, podnikových právníků

 

 1. května 2023

 

„Nikdy jsem se neviděla v roli Perryho Masona. Už na škole mě bavilo hospodářské a finanční právo, takže podnikový právník byla logická volba, a této volby jsem nikdy nelitovala,“ odpovídá na otázku, proč si zvolila právě pracovní právo, čerstvá držitelka ocenění Právník roku 2022 v kategorii Pracovní právo JUDr. Jitka Hlaváčková, právnička, poradkyně generální ředitelky Svazu průmyslu a dopravy ČR, výrazná osobnost profesní skupiny podnikových právníků a aktivní členka vedení Unie podnikových právníků ČR. 

Odkaz na celý článek: https://advokatnidenik.cz/2023/05/25/judr-jitka-hlavackova-oceneni-beru-jako-uznani-prace-nas-podnikovych-pravniku/ 

 

Lawyers & Business: Do Unie podnikových právníků přibývají prakticky neustále členové

 

 1. května 2023

 

Unie podnikových právníků existuje už 33 let, je ale stále v lepší a lepší kondici. Roste tak i zájem o spolupráci s ní, zvláště z řad advokátů. „S advokáty na vzdělávacích akcích spolupracujeme zcela běžně. Pokud má někdo zájem, stačí se ozvat a pokud nabídne zajímavé téma a kvalitního přednášejícího v souladu s naším plánem vzdělávání, domluvíme se na podrobnostech,“ říká v našem rozhovoru prezidentka Unie Marie Brejchová, která má na její současné podobě výraznou zásluhu, a není tak ani divu, že nedávno obhájila svou funkci na další volební období. 

Odkaz na celý článek: https://lawyersandbusiness.cz/do-unie-podnikovych-pravniku-pribyvaji-prakticky-neustale-novi-clenove/

 

Česká justice: Unie podnikových právníků má nové vedení, prezidentkou je opět Marie Brejchová

 

 1. dubna 2023

 

Unie podnikových právníků ČR (UPP) si zvolila nové vedení, prezidentkou je již po deváté Marie Brejchová. Rozhodl o tom sněm. Nová rada pak na svém prvním zasedání zvolila výkonný výbor. ČTK o tom informovala mluvčí Veronika Paříková. Nová rada na svém prvním zasedání po sněmu zvolila výkonný výbor, viceprezidenty UPP jsou tak Richard Baček, Ivana Fára, Jitka Frischholzová a Klára Novotná.

Odkaz na celý článek: https://www.ceska-justice.cz/2023/04/unie-podnikovych-pravniku-ma-nove-vedeni-prezidentkou-je-opet-marie-brejchova/ 

 

Advokátní deník: Unii podnikových právníků povede nadále Marie Brejchová

 

 1. dubna 2023

 

V čele Unie podnikových právníků opět stane JUDr. Marie Brejchová, LL.M. Svůj mandát obhájila už podeváté. O kompletním vedení Unie, která oslavila už 33 let své existence, rozhodl Sněm. „Vážím si podpory všech, kteří nám dali důvěru. Spolu s celým Výkonným výborem budeme dál pokračovat ve zvyšování prestiže podnikových právníků, ve vzdělávání členů i v podpoře jejich osobního rozvoje. Unie rozhodně neztrácí dech. Máme v plánu desítky přednášek k aktuálním tématům z praxe firemních právníků. Nastartovali jsme taky mentoringový program. Aktivní jsou všechny naše sekce a stále se nám hlásí noví zájemci o členství,“ uvádí prezidentka Marie Brejchová.

Odkaz na celý článek: https://advokatnidenik.cz/2023/04/28/unii-podnikovych-pravniku-nadale-povede-marie-brejchova-obhajila-mandat/

 

Lawyers & Business: Unii podnikových právníků dál povede Marie Brejchová

 

 1. dubna 2023

 

Unie podnikových právníků si zvolila nové vedení. V jejím opět stane Marie Brejchová. Svůj mandát obhájila už podeváté. O kompletním vedení Unie, která slaví už 33 let své existence, dnes rozhodl Sněm. Nová Rada na svém prvním zasedání po Sněmu zvolila Výkonný výbor. Viceprezidenty Unie jsou Richard Baček, Ivana Fára, Jitka Frischholzová a Klára Novotná.

Odkaz na celý článek: https://lawyersandbusiness.cz/unii-podnikovych-pravniku-dal-povede-marie-brejchova/

 

Lawyers & Business: Unie podnikových právníků slaví 33. výročí

 

 1. dubna 2023

 

Unie si letos připomene 33 let od svého založení. Kromě oslav ji čeká velká výroční konference a také Sněm. Na něm budou členové volit vedení spolku na další dva roky. Marie Brejchová už podeváté obhajuje funkci prezidentky Unie. Klíčovým datem je 27. duben. Sněm během tohoto dne rozhodne, kdo stane v čele Unie. Bude se volit nová Rada, Výkonný výbor, revizoři účtů i prezident.

Odkaz na celý článek: https://lawyersandbusiness.cz/unie-podnikovych-pravniku-slavi-33-vyroci/

 

Lawyers & Business: UPP ČR zve na seminář s prof. Hůrkou o chystané novele zákoníku práce

 

 1. března 2023

 

Co přinese letošní novela zákoníku práce? Přehledné informace o nové legislativě získáte na semináři Unie podnikových právníků. Koná se 20. března od 9 hodin v Praze. Lektorem bude prof. Petr Hůrka, přední odborník na pracovní právo a právo sociálního zabezpečení, který působí na právnických fakultách Univerzity Karlovy a Masarykovy univerzity a současně je členem Legislativní rady vlády.

Odkaz na celý článek: https://lawyersandbusiness.cz/upp-cr-zve-na-seminar-s-prof-hurkou-o-chystane-novele-zakoniku-prace/

 

Lawyers & Business: Mentoring pomáhá podnikovým právníkům k lepší kariéře

 

 1. února 2023

 

Unie podnikových právníků ČR vloni odstartovala pilotní ročník mentoringového programu. Pomohla tak prvním pěti firemním právníkům, kteří se zapojili jako mentee, na cestě k lepší kariéře. Program se setkal s pozitivní odezvou, a Unie ho proto zopakuje. Nový ročník vyhlásí už letos, píše Lawyers & Business.

Odkaz na celý článek: https://lawyersandbusiness.cz/mentoring-pomaha-podnikovym-pravnikum-k-lepsi-kariere/

 

Lawyers & Business: Ekonomická recese vnáší do praxe firemních právníků změny

 

 1. prosince 2022

 

Ekonomika v útlumu a energetická krize mají vliv nejen na hospodářský chod společností, ale i na činnost jejich právních oddělení. Jak se mění práce podnikových právníků? Které významné faktory nyní zasahují do jejich praxe? Anketu se členy Unie nabídl magazín Lawyers & Business.

Odkaz na celý článek: https://lawyersandbusiness.cz/ekonomicka-recese-vnasi-do-praxe-firemnich-pravniku-zmeny/

 

Lawyers & Business: Podnikoví právníci musejí reagovat na měnící se ekonomickou situaci

 

 1. listopadu 2022

 

Společnosti se musejí přizpůsobovat mnoha novým podmínkám, které vznikají v důsledku vysoké inflace nebo cen energií. Jak v tomto schématu fungují podnikoví právníci? A přibývá jim kvůli měnící se ekonomické situaci nová agenda? Magazín Lawyers & Business se ptal členů Unie.

Odkaz na celý článek: https://lawyersandbusiness.cz/podnikovi-pravnici-museji-reagovat-na-menici-se-ekonomickou-situaci/

 

Wolters Kluwer: Nová publikace o kybernetických incidentech pokřtěna

 

 1. října 2022

 

Na začátku října byla pokřtěna kniha Kybernetický bezpečnostní incident 3D: IT, právo a compliance autorského týmu Františka Nonnemanna, Vlastimila Červeného a Dominika Vítka. Kmotry nové knihy se staly dvě významné osobnosti spojené i s praktickým, každodenním zajišťováním kybernetické bezpečnosti a důsledné aplikace právních předpisů: JUDr. Marie Brejchová, LL.M., prezidentka Unie podnikových právníků ČR, a nestor české kybernetické bezpečnosti, Ing. Aleš Špidla. 

Odkaz na celý článek: https://www.wolterskluwer.com/cs-cz/news/krest-knihy-o-kybernetickych-incidentech

 

Lawyers & Business: Podnikoví právníci roku 2022

 

 1. října 2022

 

Ocenění Podnikový právník 2022 vyhlašované Unií podnikových právníků ČR si odnáší šest laureátů. Mezi nominovanými v kategorii občanské právo uspěla Šárka Klementová. Jitka Frischholzová si odnesla ocenění v kategorii hospodářská soutěž. V compliance získal ocenění Vladimír Valenta a v kategorii technologického práva Ondřej Kramoliš. V kategorii Perspektiva obstál Vladimír Krasula. A ocenění v kategorii Podniková právní kancelář patří NAKIT – Národní agentuře pro komunikační a informační technologie. 

Odkaz na celý článek: https://lawyersandbusiness.cz/podnikovi-pravnici-roku-2022/

 

SP Info: Exkluzivně

 

 1. září 2022

 

Unie podnikových právníků ČR pod záštitou SP ČR už pojedenácté oceňovala nejlepší podnikové právníky. Na slavnostním večeru předal viceprezident Svazu František Chaloupecký cenu v kategorii Hospodářská soutěž. Článek najdete v newsletteru Svazu průmyslu a dopravy ČR 34/2022: https://www.spcr.cz/index.php?option=com_acymailing&ctrl=archive&task=view&mailid=927&key=1434ad4f99fa816f0d9295cd4b9d4f8b&subid=13593-ad1ea329b3d459572e196387724d8c37&tmpl=component&acm=13593_927

 

Ekonom: Podnikoví právníci stoupají na firemních žebříčcích

 

 1. září 2022

 

S rostoucím významem podnikových právníků se mění podoba velkých firem. Ty největší jich zaměstnávají desítky, potřebují je k rozvoji a neobejdou se bez nich při zavádění inovací. Ještě před deseti lety byla i nejpočetnější právnická oddělení často vnímána jako méně důležitá nutnost. Teď do nich management investuje a přibírá své právníky k nejdůležitějším byznysovým rozhodnutím. 

Odkaz na celý článek: https://ekonom.cz/c1-67116720-podnikovi-pravnici-stoupaji-na-firemnich-zebriccich

 

Ekonom: Firmy stále stojí před volbou, zda dodržovat zákon, či dělat byznys

 

 1. září 2022

 

Podle vítěze soutěže o podnikového právníka roku v oboru technologického práva Ondřeje Kramoliše by dnes legislativci ve firmách bez spolupráce s externími advokáty nemohli existovat. Expert ze softwarové společnosti Avast také objasňuje, že se už neobejdou bez nových technologií, které například umějí číst texty a vyhledávat v nich důležité věci. „Naše práce se přesune k nakládání s informacemi, které nám umělá inteligence připraví. Nějaký prostor pro nás ještě zůstane,“ řekl Kramoliš týdeníku Ekonom.

Odkaz na celý článek: https://ekonom.cz/c1-67116710-firmy-stale-stoji-pred-volbou-zda-dodrzovat-zakon-ci-delat-byznys

 

Hospodářské noviny: Nejlepší firemní právníci pracují i pro stát – v České poště, Českých drahách či pro NAKIT

 

 1. září 2022

 

Unie podnikových právníků vybírala už pojedenácté nejlepší firemní experty z právnické profese. Na slavnostním večeru v úterý 20. září v pražské Občanské plovárně si převzali ocenění Podnikový právník ti nejúspěšnější v šesti kategoriích, informují Hospodářské noviny.

Odkaz na celý článek: https://archiv.hn.cz/c1-67116680-nejlepsi-firemni-pravnici-pracuji-i-pro-stat-v-ceske-poste-ceskych-drahach-ci-pro-nakit

 

Advokátní deník: Ocenění Podnikový právník 2022 si odnáší šest nových laureátů

 

 1. září 2022

 

Slavnostní večer 20. září v Občanské plovárně, která je na dohled Právnické fakulty UK – mateřské fakulty některých oceněných, odhalil, kdo si zaslouží titul Podnikový právník 2022. Odnáší si ho celkem šest laureátů. Porotu přesvědčili jak svou všestranností a zájmem o právo, tak kvalitou právního řešení projektů a vysokou specializací v tradičních i nových oborech práva, všímá si Advokátní deník.

Odkaz na celý článek: https://advokatnidenik.cz/2022/09/21/oceneni-podnikovy-pravnik-2022-si-odnasi-sest-novych-laureatu/

 

Právní prostor: Ocenění Podnikový právník 2022 si odnáší šest laureátů

 

 1. září 2022

 

Slavnostní večer v Občanské plovárně odhalil, kdo si zaslouží ocenění Podnikový právník 2022. Odnáší si ho celkem šest laureátů. Porotu přesvědčili jak svou všestranností a zájmem o právo, tak kvalitou právního řešení projektů a vysokou specializací v tradičních i nových oborech práva.

Odkaz na celý článek: https://www.pravniprostor.cz/aktuality/oceneni-podnikovy-pravnik-2022-si-odnasi-sest-laureatu

 

Právní prostor: Rozhovor: Vladimír Valenta - Jsem compliance matador

 

 1. srpna 2022

 

24 let v compliance – to je dosavadní skóre matadora tohoto oboru Vladimíra Valenty. Pocit z povedeného projektu přirovnává k vítězství ve sportovním utkání. Možná i proto si mezi kolegy cení týmových hráčů. Aktuálně působí jako zkušený podnikový právník v České poště. Patří k aktivním členům Unie. Vede početnou unijní sekci Compliance.

Odkaz na celý článek: https://www.pravniprostor.cz/clanky/ostatni-pravo/rozhovor-vladimir-valenta-jsem-compliance-matador 

 

Advokátní deník: Už brzy se dozvíme jména nejlepších podnikových právníků

 

 1. září 2022

 

Již za pár dnů vyvrcholí jedenáctý ročník projektu Podnikový právník – dne 20. září 2022 se koná v Občanské plovárně slavnostní galavečer, při němž Unie podnikových právníků předá šestici vynikajících expertů a praktiků podnikového práva cenu Podnikový právník 2022. Odkaz na celý článek: https://advokatnidenik.cz/2022/09/06/uz-brzy-se-dozvime-jmena-nejlepsich-podnikovych-pravniku/

 

Právní prostor: Už brzy se dozvíme jména nejlepších podnikových právníků

 

 1. září 2022

 

Ocenění Podnikový právník 2022 se bude konat 20. září. Slavnostní večer proběhne v Praze v Občanské plovárně. Unie podnikových právníků ČR na něm vyznamená celkem šest laureátů, kteří uspěli v jednotlivých kategoriích. Píše o tom mediální partner ocenění, portál Právní prostor. 

Odkaz na celý článek: https://www.pravniprostor.cz/aktuality/uz-brzy-se-dozvime-jmena-nejlepsich-podnikovych-pravniku

 

Lawyers & Business: UPP: Compliance je napůl cesty mezi mizérií a dokonalostí

 

 1. září 2022

 

Funguje váš compliance program spolehlivě? Co by měl obsahovat, aby byl funkční? A jaké jsou naopak nejčastější chyby, jichž se firmy dopouštějí? Magazín Lawyers & Business se ptal prezidentky Marie Brejchové a Vladimíra Valenty, compliance expertů z Unie podnikových právníků ČR. CMS je pro ně jedno z ústředních témat.

Odkaz na celý článek: https://lawyersandbusiness.cz/upp-compliance-je-napul-cesty-mezi-mizerii-a-dokonalosti/

 

Právní prostor: Rozhovor s Lukášem Krejčím – Přebíhám od jednoho právního oboru ke druhému

 

 1. července 2022

 

Lukáš Krejčí, právník a člen managementu společnosti ŠKODA AUTO a.s., získal ocenění Podnikový právník 2021 v kategorii Inovativní právní řešení a v letošním ročníku je členem poroty. Co pro něj ocenění znamená? A kterým inovacím se ve své každodenní praxi věnuje? Odkaz na celý článek: https://pravniprostor.cz/clanky/ostatni-pravo/rozhovor-mgr-lukas-krejci-prebiham-od-jednoho-pravniho-oboru-ke-druhemu

 

Právní prostor: Rozhovor s Jitkou Frischholzovou – O právu v železniční dopravě

 

 1. června 2022

 

V rámci série rozhovorů s podnikovými právníky přinesl portál Právní prostor rozhovor s Jitkou Frischholzovou. Ředitelka právního odboru společnosti České dráhy, a.s., mimo jiné shrnula, jak uplatnit svá práva při zrušení či zpoždění spoje.

Odkaz na celý článek: https://www.pravniprostor.cz/clanky/ostatni-pravo/rozhovor-jitka-frischholzova-o-pravu-v-zeleznicni-doprave

 

Lawyers & Business: Unie rozjela mentoringový program pro podnikové právníky

 

 1. července 2022

 

Unie podnikových právníků připravila vůbec první mentoringový program pro firemní právníky. Je určený všem, kteří jsou na začátku své kariéry, aspirují na manažerskou pozici nebo se chtějí posunout dál. Garantkou programu je Denisa Bellinger, jež je členkou Rady Unie a působí jako Counsel v HP Inc Czech Republic: „Mentoringem, jakož i koučinkem se zabývám mnoho let a působím jako mentor v různých organizacích, interně i v naší společnosti HP. Jsem přesvědčena o tom, že přidaná hodnota pro společnost, mentora i mentee je významná a jedinečná.“

Odkaz na celý článek: https://lawyersandbusiness.cz/unie-rozjela-mentoringovy-program-pro-podnikove-pravniky/

 

Lawyers & Business: Podnikový právník 2022 přilákal více než stovku účastníků

 

 1. června 2022

 

100 právníků v sále a další desítky online – to je bilance účasti konference Podnikový právník 2022. Akce se konala 28. dubna v pražských Vršovicích v sídle Pražské energetiky, a.s. Nabídla přednášky předních odborníků na pracovní právo, whistleblowing, elektronické právní jednání nebo zákon o digitálních službách. 

Odkaz na celý článek: https://lawyersandbusiness.cz/podnikovy-pravnik-2022-prilakal-vice-nez-stovku-ucastniku/

 

Lawyers & Business: Děkujeme za ohlasy na Advokátní kanceláře roku 2021

 

 1. května 2022

 

Unie podnikových právníků aktuálně sbírá tipy na vlastní ocenění Podnikový právník 2022, jehož nositelé budou oznámeni 20. září na galavečeru v Občanské plovárně. „Nominovat můžete kteréhokoliv podnikového právníka nebo zástupce jiného právnického povolání, které souvisí s podnikovou právní praxí,“ sdělila prezidentka Marie Brejchová. 

Odkaz na celý článek: https://lawyersandbusiness.cz/dekujeme-za-ohlasy-na-advokatni-kancelare-roku-2021/

 

Rádio Z: Rozhovor s Richardem Bačkem o konferenci Podnikový právník

 

 1. května 2022

 

Čím se zabývala konference Podnikový právník 2022? Hovořil o tom Richard Baček, hospodář UPP ČR, ve vysílání Rádia Z s moderátorem Martinem Karlíkem.

Odkaz na rozhovor: https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6929009131060092930

 

Lawyers & Business: O Public Relations Unie podnikových právníků

 

 1. května 2022

 

O Unii podnikových právníků ČR se říká, že je nejmodernějším a nejprogresivnějším právnickým stavem. Odráží se to i v její komunikaci? Přečtete si rozhovor s prezidentkou Marií Brejchovou a členkou Rady Dominikou Kozákovou.

Odkaz na celý článek: https://lawyersandbusiness.cz/o-public-relations-unie-podnikovych-pravniku/

 

Právní prostor: Digitalizace interních procesů ve firmách z pohledu práva – konference Podnikový právník 2022 nabídla aktuální témata

 

 1. dubna 2022

 

Konference Podnikový právník 2022 vzbudila velký zájem firemních právníků, kterým nabídla pohled odborníků na pracovní právo či whistleblowing. Kromě toho se věnovala novinkám z EU k hospodářské soutěži a problematice elektronického právního jednání.

Odkaz na celý článek: https://www.pravniprostor.cz/aktuality/digitalizace-internich-procesu-ve-firmach-z-pohledu-prava-konference-podnikovy-pravnik-2022-nabidla-aktualni-temata 

 

Advokátní deník: Konference UPP ČR vzbudila velký zájem podnikových právníků

 

 1. dubna 2022

 

Pohled odborníků na pracovní právo či whistleblowing nabídla účastníkům z řad podnikových právníků konference Podnikový právník 2022, která se konala 28. dubna v Praze. Obě tato témata vzbudila velký zájem účastníků akce, stejně tak jako informace o novinkách z EU k hospodářské soutěži či k problematice elektronického právního jednání.

Odkaz na celý článek: https://advokatnidenik.cz/2022/04/29/konference-upp-vzbudila-velky-zajem-podnikovych-pravniku/ 

 

Lawyers & Business: Konference Podnikový právník 2022: o pracovním právu i whistleblowingu

 

 1. dubna 2022

 

Chystá se konference Podnikový právník 2022. Každoroční akce se uskuteční 28. dubna v přednáškovém sále Pražské energetiky. Vystoupí na ní přední právní kapacity. Konference láká na aktuální právní témata a top přednášející. Po dvou letech se opět koná za přímé účasti zájemců. Možnost sledovat online přenos však zůstává. 

Odkaz na celý článek: https://lawyersandbusiness.cz/konference-podnikovy-pravnik-2022-o-pracovnim-pravu-i-whistleblowingu/

 

Info.cz: Máme rády ženskou energii. V podcastu PRÁVNIČKY se sešly Petra Nádr, Marie Talašová a Markéta Chudáčková

 

 1. března 2022

 

Petra Nádr, vedoucí českého a slovenského právního oddělení v Plzeňský Prazdroj, členka Unie podnikových právníků ČR, byla hostem podcastu Právničky. Petra je laureátkou ocenění Podnikový právník 2020 v kategorii Perspektiva. V rozhovoru mluvila mimo jiné o tom, kde bere vytrvalost pro mnohdy náročnou právní praxi.

Odkaz na celý rozhovor: https://www.info.cz/video/pravnicky-video/nadr-talasova-chudackova?odemknout=PDESI65G95

 

Lawyers & Business: Co je nového v Unii podnikových právníků?

 

 1. března 2022

 

V magazínu najdete vizitky viceprezidentek UPP ČR Jiřiny Králové a Kláry Novotné a hospodáře Unie Richarda Bačka. Členové Unie se představují na stránkách Lawyers & Business.

Odkaz na celý článek: https://lawyersandbusiness.cz/co-je-noveho-v-unii-podnikovych-pravniku-2/

 

Právní prostor: Rozhovor s Antonínem Havlíkem – Podnikový právník? Práce s palcem na tepu hospodářství

 

 1. února 2022

 

Antonín Havlík je právníkem v Generali Česká pojišťovna a.s., a také zprostředkovatelem a rozhodcem pro řešení kolektivních sporů podle zákona o kolektivním vyjednávání. Jako expert na pracovní právo vede v Unii podnikových právníků ČR sekci Pracovněprávní. V příslušné kategorii získal ocenění v anketě Právník roku 2012. Rozhovor s ním vedla Klára Rücklová.

Odkaz na celý článek: https://www.pravniprostor.cz/clanky/pracovni-pravo/rozhovor-antonin-havlik-podnikovy-pravnik-prace-s-palcem-na-tepu-provozu

 

Právní prostor: Rozhovor: Ivana Fára - Podnikový právník jako manažer

 

 1. února 2022

 

Součástí vedení Unie podnikových právníků ČR je i Ivana Fára. Do Výkonného výboru byla zvolena v roce 2021. Vede právní oddělení ve společnosti Tesco Stores ČR. Angažuje se i v oblasti pro bono. V seriálu Vy a UPP ČR mimo jiné prozradila, proč odešla z advokacie.

Odkaz na celý článek: https://www.pravniprostor.cz/clanky/ostatni-pravo/rozhovor-ivana-fara- 

 

Právní prostor: Rozhovor: Klára Novotná - Podnikový právník a data privacy

 

 1. února 2022

 

Problematika ochrany osobních údajů zasahuje do všech oborů podnikání a fungování dnešní společnosti. Doba datová není pouhé klišé, ale realita. Klára Novotná je už téměř rok členkou nejužšího vedení Unie podnikových právníků ČR. Dbá na efektivní spolupráci sekcí. Má blízko k informačním technologiím a inovacím. I proto je kontaktní osobou za Výkonný výbor pro danou sekci. Specializuje se na ochranu osobních údajů. 

Odkaz na celý článek: https://www.pravniprostor.cz/clanky/ostatni-pravo/rozhovor-klara-novotna-podnikovy-pravnik-data-privacy 

 

Lawyers & Business: Co je nového v Unii podnikových právníků?

 

 1. února 2022

 

V prvním letošním vydání časopisu Lawyers & Business najdete článek o Unii podnikových právníků ČR. Představují se v něm hned tři reprezentantky Výkonného výboru – prezidentka Marie Brejchová a viceprezidentky Ivana Fára a Jitka Hlaváčková. Hovoří o novinkách v Unii, jejích cílech a dalších tématech, která se podnikových právníků týkají.

Odkaz na celý článek: https://lawyersandbusiness.cz/co-je-noveho-v-unii-podnikovych-pravniku/

 

Právní prostor: Rozhovor: Richard Baček - Profese podnikového právníka se výrazně posunula

 

 1. ledna 2022

 

Profese podnikového právníka za posledních 10 až 15 let výrazně posunula od spíše právního úředníka po skutečného poradce a partnera lidí z byznysu. Dále do této profese výrazně zasáhly a budou ještě více zasahovat moderní technologie.

Odkaz na celý článek: https://www.pravniprostor.cz/clanky/ostatni-pravo/rozhovor-richard-bacek-profese-podnikoveho-pravnika-se-vyrazne-posunula 

 

Právní prostor: Rozhovor s Lukášem Krejčím o budoucnosti UPP ČR

 

 1. prosince 2021

 

Budoucnost podnikových právníků spočívá v syntéze právnické odbornosti, manažerských kompetencí a znalosti byznysových souvislostí. Domnívá se Lukáš Krejčí, podnikový právník ŠKODA AUTO.

Odkaz na celý článek: https://www.pravniprostor.cz/aktuality/rozhovor-s-lukasem-krejcim-o-budoucnosti-upp-cr 

 

Právní prostor: Rozhovor s Jiřím Hrádkem o budoucnosti UPP ČR

 

 1. prosince 2021

 

Projekt Vy a UPP ČR zahajuje druhý tematický seriál. Tentokrát o budoucnosti podnikových právníků. Budeme se ptát představitelů Unie podnikových právníků ČR i reprezentantů jiných právnických stavů. Jako první nám poskytl rozhovor Jiří Hrádek.

Odkaz na celý článek: https://www.pravniprostor.cz/aktuality/rozhovor-s-jirim-hradkem-o-budoucnosti-upp-cr 

 

Právní prostor: Rozhovor s Martinem Foukalem, čestným prezidentem Notářské komory ČR

 

 1. prosince 2021

 

Ocenění Podnikový právník se udělovalo už podesáté. A nemohly u toho chybět nejvýznamnější a nejvýraznější postavy české právní scény.

Odkaz na celý článek: https://www.pravniprostor.cz/aktuality/rozhovor-s-martinem-foukalem-cestnym-prezidentem-notarske-komory-cr 

 

Právní prostor: Rozhovor s Jitkou Pišl Drábkovou, členkou Rady Unie podnikových právníků ČR

 

 1. listopadu 2021

 

Jitka Pišl Drábková je členkou Rady Unie podnikových právníků ČR a současně také právníkem a pověřencem pro ochranu osobních údajů v České poště. V roce 2019 získala ocenění PODNIKOVÝ PRÁVNÍK v kategorii Compliance. O rok později triumfovala v rámci ocenění Spolku pro ochranu osobních údajů Pověřenec roku.

Odkaz na celý článek: https://www.pravniprostor.cz/aktuality/rozhovor-s-jitkou-pisl-drabkovou-clenkou-rady-unie-podnikovych-pravniku-cr 

 

Právní prostor: Rozhovor se Suzanou Hakobjan, laureátkou ocenění podnikový právník 2021

 

 1. listopadu 2021

 

Suzana Hakobjan se v září stala držitelkou ocenění PODNIKOVÝ PRÁVNÍK 2021 v kategorii Perspektiva 2021. Svou praxi dokáže skloubit s vizemi firmy a přístupem managementu. Porota ji vybrala na základě jejích výsledků činnosti, společenského významu a dopadu její práce.

Odkaz na celý článek: https://www.pravniprostor.cz/aktuality/rozhovor-se-suzanou-hakobjan-laureatkou-oceneni-podnikovy-pravnik-2021 

 

Právní prostor: Rozhovor s Lukášem Krejčím, laureátem ocenění Podnikový právník 2021

 

 1. listopadu 2021

 

Lukáš Krejčí je čerstvým držitelem ocenění PODNIKOVÝ PRÁVNÍK 2021 v kategorii Inovativní právní řešení. Působí jako senior legal counsel a člen managementu společnosti ŠKODA AUTO, a. s. V této společnosti je už 18 let.

Odkaz na celý článek: https://www.pravniprostor.cz/aktuality/rozhovor-s-lukasem-krejcim-laureatem-oceneni-podnikovy-pravnik-2021 

 

Právní prostor: Rozhovor s Ivanou Fárou, viceprezidentkou Unie podnikových právníků ČR

 

 1. listopadu 2021

 

Ivana Fára se stala viceprezidentkou Unie podnikových právníků ČR v letošním roce. Od roku 2017 pracuje v Tesco, v němž v rámci středoevropského týmu vede právní oddělení. Realizuje se i v oblasti pro bono, například podporou potravinové banky ve Zdibech.

Odkaz na celý článek: https://www.pravniprostor.cz/aktuality/rozhovor-s-ivanou-farou-viceprezidentkou-unie-podnikovych-pravniku-cr 

 

Právní prostor: Rozhovor s Janem Kubíčkem, členem právního týmu Coca-Cola, o ocenění Podnikový právník 2021

 

 1. listopadu 2021

 

Ocenění PODNIKOVÝ PRÁVNÍK 2021 v kategorii Podniková právní kancelář si 30. září odnesla společnost Coca-Cola. Právní tým, donedávna ve složení Lukáš Zapletal, Jan Kubíček a Slavomíra Barníková, vykonává velmi komplexní činnost. Má na starosti český i slovenský trh, což představuje 40 tisíc zákazníků, dvě továrny a přibližně tisícovku zaměstnanců.

Odkaz na celý článek: