Implementace čl. 17 DSM směrnice o autorském právu na jednotném digitálním trhu

Unie podnikových právníků a její sekce IT a inovace a Civilní právo společně s advokátní kanceláří Bird & Bird Vás tímto srdečně zvou na odborný seminář na téma Implementace čl. 17 DSM směrnice o autorském právu na jednotném digitálním trhu.

Seminář  se bude konat 7. 12. od 9:30 v příjemném  prostředí sídla advokátní kanceláře na adrese Na Příkopě 15, Praha 1, v kombinaci s online přenosem v prostředí MS Teams.

Přednášet budou Vojtěch Chloupek, partner Bird & Bird a Petr Kalenský, associate Bird & Bird.

Hlavním tématem semináře bude velmi diskutovaný a kontroverzní článek 17 DSM směrnice, konkrétně jeho připravovaná implementace do českého právního řádu. Příslušná novela autorského zákona je momentálně projednávaná v Senátu, který by měl rozhodnout o jejím dalším osudu právě do 7.12.2022. Seminář tak poskytne velmi aktuální pohled na odpovědnost tzv. poskytovatelů služby pro sdílení obsahu online. Zaměříme se na to, kdo vůbec je takovým poskytovatelem, jaké jednotlivé druhy poskytovatelů DSM směrnice a zákon rozlišují, a zejména jaká jsou jejich práva a povinnosti ve vztahu k nositelům autorských práv k obsahu na internetu.

Seminář je zdarma a je pořádán pouze pro členy UPP ČR.

Vaše dotazy můžete posílat na .

Přihlásit se můžete prostřednictvím odkazu https://forms.gle/HY2EQxF838Fs2kkq6 do 1. 12. 2022.

Kapacita pro osobní účast je omezena, v případě naplnění Vás o tom budeme informovat.